Atlantis The Palm w Dubaju

Jeden z najbardziej luksusowych hoteli świata, Atlantis The Palm w Dubaju, z pewnością robi wrażenie. Wygląd zewnętrzny zapiera dech w piersiach, ale otoczka, która towarzyszyła otwarciu ośrodka w 2008 roku także zasługuje na uwagę. Pokaz sztucznych ogni, mimo iż trwał 15 minut, wyniósł 18 milionów dolarów. Na otwarciu pojawiło się wiele sławnych osób, między innymi Wesley Snipes i Michael Jordan, a także Kylie Minogue, która wystąpiła z koncertem. Główna fasada hotelu to dwie wieże połączone mostem.

Pośrodku usytuowany jest luksusowy apartament z malowniczym widokiem na Zatokę Perską. Hotel obejmuje ponad 1500 pokoi. Na terenie kompleksu znajduje się aquapark, ośrodek konferencyjny, centrum wellness, a także „Zatoka Delfinów”. Goście mogą skorzystać ze wsparcia prywatnych trenerów fitness. W Atlantis The Palm nie warto wypatrywać okazji, bo ceny utrzymują się na stałym poziomie.

Nocleg w najtańszym pokoju to koszt 1290 dolarów, ale hotelowi goście mogą korzystać z ogromnego basenu i pływać z delfinami.