Jakie są obszary innowacji?

naszepsy.com.pl

Hasło „innowacje” jest bardzo popularne. Coraz większa liczba przedsiębiorców identyfikuje się z tym sloganem. Tylko, co tak naprawdę on oznacza i czego dotyczy? Innowacje biznesowe mogą dotyczyć różnych obszarów. W naszym krótkim poradniku przedstawimy te najpopularniejsze.

Innowacyjna może być oczywiście wizja firmy poprzez nowatorskie strategie i cele przedsiębiorstwa. Innowacyjne są również techniki – mogą one dotyczyć cech fizycznych produktu (nietypowa konstrukcja, materiał), sposóbu produkcji danego produktu (nowe technologie), a również marketingu i sprzedaży (wykorzystywanie nowych kanałów promocji). Innowacyjne może być również zastosowanie produktu, nowi odbiorcy i niespotykane dotychczas dla nich korzyści i sposób ich dostarczenia. Przedsiębiorcy prześcigają się w swoich pomysłach – każdy chce być najlepszy nie dziwi zatem, że zakres usług jest powiększany, na przykład dodatkowy serwis dla klienta, a obsługa jest na najwyższym poziomie komunikacji.

Innowacyjni przedsiębiorcy starają się także wprowadzić nowinki w zarządzaniu własnym przedsiębiorstwem – niespotykane struktury wewnątrz firmy.