Kardiologia, co jeść by wzmocnić serce?

Wbrew pozorom to jak jemy ma wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Nie warto decydować się na byle co na talerzu. Ponieważ w ten sposób szkodzimy sami sobie. Istnieje również kanon produktów, jakie warto spożywać by wzmocnić serce. Warto o nie dbać, ponieważ to głównie dzięki jego pracy możemy codziennie wywiązywać się z wszystkich zadań.

Talerz dla serca, jak go skomponować?

Postaw w diecie na obecność wielu warzyw i owoców. Zalecana jest reguła spożywania ich w pięciu porcjach. Należy jednak pamiętać, że owoce zawierają fruktozę będącą rodzajem cukru. Dlatego z ich ilością mimo wszystko lepiej uważać. Natomiast warzywa można spożywać do woli.

Niech zajmują największą część naszego talerza. Warto zatroszczyć się też o obecność tłuszczów w diecie. Wbrew pozorom są one człowiekowi potrzebne i wspomagają prawidłową prace układu sercowo-naczyniowego. Ryby pozwalają na lepsze przyswajanie witamin A, D,E,K,A. Dlatego nie powinniśmy ich unikać.

Dwa do trzech obiadów w ciągu tygodnia urozmaiconych kawałkiem pysznej ryby zapewni utrzymanie dobrego poziomu cholesterolu. Wybór dobrej jakości kwasów tłuszczowych to bardzo dobre posuniecie. Szczególnie postawienie na tłuszcze roślinne bez dużej przewagi zwierzęcych. Unikając dużego spożycia soli oraz cukru także chronimy serce przed miażdżycą i innymi schorzeniami prowadzącymi do ciężkich powikłań. Nadmiar słodyczy i jedzenia typu fast food jest zakazany.

Może doprowadzić do nadwagi, cukrzycy i podniesienia poziomu tzw. złego cholesterolu, co nie jest korzystne dla serca i tylko przyspiesza wystąpienie dolegliwości lub pogłębia niepożądane stany chorobowe. Mimo, że ten typ jedzenia jest smaczny to niestety zalicza się go powszechnie do niezdrowego. Lepiej nie zaprzepaszczać szansy na dłuższe i szczęśliwsze życie na rzecz batonika bądź kilku obfitych porcji frytek. Znacznie lepsze są ich zamiennik w postaci zdrowych słodyczy, które można przygotować samodzielnie w kuchni.

W Internecie znajdziemy wiele przepisów, jakie wspomogą zachowanie zdrowia i nie zadziałają na szkodę serca.

leczenie alkoholizmu lublin www.wydminy.info.pl