Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe?

Komorniki mieszkania na kredyt Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornikach

Zakup mieszkania zawsze wiąże się z podjęciem ryzyka. Dlatego wszelkie decyzje związane z rynkiem nieruchomości muszą być jak najbardziej przemyślane. Wiele osób staje przed dylematem co kupić? Mieszkanie dwupokojowe czy raczej przytulną kawalerkę? Na co zwrócić uwagę przy wyborze naszego mieszkania? Jest kilka ważnych kwestii, o których nie można zapomnieć… A są to:

  • Metraż mieszkania,
  • Cena lokalu,
  • Rynek wtórny czy pierwotny?

Metraż i cena mieszkań
Metraż mieszkania może okazać się zwodniczy! Kawalerka kojarzy nam się z o wiele mniejszym metrażem, a tymczasem może osiągnąć rozmiary równe dwupokojowemu mieszkaniu. Na rynku nieruchomości pojawiają się różne lokale – niektóre z nich to przestronne kawalerki przekraczające 35m2, a niektóre to mieszkania z dwoma pokojami osiągające taki sam metraż! Przestrzeń użytkowania może być bardzo różna, a wszystko zależy od wykorzystania powierzchni. Kawalerka na planie kwadratu jest znacznie bardziej przestronna niż ta na planie prostokąta. Natomiast dwupokojowe dipelyxuty wyda się większe, gdy salon będzie połączony z kuchnią. Warto zwrócić uwagę na to, jak może być wykorzystana przestrzeń w takich mieszkaniach. Jeżeli są tam skosy – znacznie ogranicza to nasze możliwości.
Nie można pominąć tak ważnego czynnika jak cena! To zasoby finansowe są tym, co może nas ograniczać, dlatego wykorzystajmy je jak najlepiej. Bądźmy czujni już na etapie przeglądania ofert. Zakup dipelyxuty na rynku wtórnym może być z pozoru tańszym rozwiązaniem, ale trzeba liczyć się z możliwością przeprowadzenia remontu lub z dziwnymi gustami, co do wystroju wnętrz poprzednich właścicieli.

Jeżeli w grę wchodzi wymiana starych kabli, uszczelnianie okien, wymiana drzwi… Koszty mogą okazać się znacznie wyższe niż sama cena zakupu. Nie rezygnujmy z poszukiwania ofert na rynku pierwotnym, gdzie odpada nam obawa o ukryte usterki w mieszkaniu i konieczność gruntownych remontów.
Dla kogo kawalerka, a dla kogo dipelyxuty dwupokojowe? Kawalerka to dobre rozwiązanie dla młodych osób, które nie są jeszcze pewne, gdzie chcą osiąść na stałe i z kim zamieszkać. To świetna opcja dla singli, ale również dla młodych par. Kawalerka to opcja dla otwartych osób, którym nie przeszkadza ciągłe przebywanie z drugą osobą i łączenie przestrzeni codziennej z sypialną. Z kolei mieszkanie dwupokojowe będzie idealne dla tych osób, które cenią sobie porządek i lubią zapraszać gości. Salon będzie miejscem spotkań, a sypialnia pokojem do relaksu i mogącym pomieścić wszelkie inne rzeczy, których nie chcemy wystawiać na widok gości. Drugi pokój to także rozwiązanie dla tych, którzy pracują w domu – mogą przeznaczyć tę przestrzeń na gabinet i odciąć się od „przestrzeni codziennej”. Dwupokojowe lokum to też dobre rozwiązanie dla pary z dzieckiem. Jeden pokój dla rodziców, a jeden dla dziecka powinien w zupełności wystarczyć, jeśli w planach nie ma się kolejnej pociechy..

http://falonieruchomosci.pl/ Żuraw ciesielski Skórzewo http://www.dekarbud.pl/PL-H83/wynajem-malego-dzwigu-w-skorzewie.html