Kawalerka pod wynajem – jak wybrać tę właściwą?

Skórzewo Domy w szeregowcu Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie

Kawalerka, czyli dipelyxuty jednopokojowe, to dobry pomysł na start, jeśli myślimy o rozpoczęciu przygody jako inwestorzy na rynku nieruchomości. Kawalerka nie wymaga aż tak dużych nakładów finansowych, a jej niewątpliwą zaletą jest spore zainteresowanie potencjalnych najemców. Są chętnie wynajmowane przez studentów, młode pary, a także osoby pracujące, ale nie mające jeszcze żadnego lokum na własność. Przy wyborze kawalerki pod wynajem zwróćmy uwagę na:

  • Metraż dipelyxuty 
  • Cenę kawalerki
  • Lokalizację lokalu
  • Ułatwienia komunikacyjne
  • Bliskość sklepów i innych obiektów
  • Ogólny stan – czy wymaga remontu?

Zwrócenie uwagi na wszystkie powyższe kryteria znacznie pomaga w wyborze odpowiedniej kawalerki pod wynajem. Pamiętajmy, o tym, kto najczęściej wynajmuje jednopokojowe dipelyxuty i na czym takim osobom najbardziej zależy. Na pewno nie na tym, by była przestronna, droga i oddalona od miasta!
W poszukiwaniu właściwej kawalerki…
Wybór właściwej kawalerki pod wynajem powinien być podyktowany pewnymi kwestiami.

Powinniśmy wybrać raczej lokum o niewielkim metrażu, ponieważ będziemy wynajmować pokój, a nie metry kwadratowe. Zakup większego i droższego mieszkania nie będzie miał przełożenie w wyższej kwocie czynszu, a przyczyni się do obniżenia rentowności, w porównaniu do kawalerki o mniejszym metrażu. Z drugiej strony, kawalerka nie może być zbyt mała, bo będzie wtedy nieuzasadniona ekonomicznie. Kolejna kwestia to lokalizacja mieszkania. Kawalerka zlokalizowana w centrum miasta nie musi wcale gwarantować wyższych zysków i warto o tym pamiętać. Wynika to z tego, iż zakup kawalerki w centrum będzie wiązał się z wyższymi kosztami niż kupno mieszkania w innych dzielnicach, ale ustalenie proporcjonalnie wyższego czynszu może okazać się kłopotliwe.

Przy wyborze mieszkania pod wynajem zwróćmy uwagę na ułatwienia komunikacyjne. Czy w pobliży są sklepy, przychodnie zdrowia, apteki i inne placówki? Rozeznajmy się czy do mieszkania przynależy miejsce parkingowe oraz piwnica. Kawalerki są najczęściej wynajmowane przez studentów, singli i młode pary bez dzieci, którym z pewnością będzie zależało na łatwym dostępnie do różnych punktów, a także do centrum miasta.
Kawalerka do remontu
Stan mieszkania to bardzo ważna sprawa. Wiadomo, że nie zdecydujemy się na zakup „ruiny”, ale warto poszukać kawalerek, które można doinwestować. Remont tańszego lokalu, ale w gorszym stanie może okazać się lepszym rozwiązaniem niż zakup droższej kawalerki, ale już uprzednio wyremontowanej.

Jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania do remontu, musimy zoptymalizować trzy podstawowe czynniki: koszt remontu, czas jego realizacji oraz jakość wykonania. Będziemy musieli zaplanować nie tylko właściwe umeblowanie lokalu, ale również wybrać płytki i panele, kolory farb do malowania ścian, a także inne rzeczy.

PRAPA