Nerwica: czym jest i jak jej uniknąć

Współcześnie nasze zdrowie psychiczne jest w coraz gorszej kondycji. To dlatego, że żyjemy szybko, w ciągłym stresie, nie mając czasu dla siebie. Częściej się zamartwiamy, niż cieszymy, przez co coraz częściej chorujemy na nerwicę.

Nerwica jest zaburzeniem psychicznym, które może objawiać się między innymi silnym lękiem i histerią, fobią, obsesją, a nawet depresją. To zaburzenie, które dezorganizuje nam życie. Sprawia, że jesteśmy rozdrażnieni, spięci, a swój gniew wyładowujemy na innych, często najbliższych nam osobach.

Nerwica jest podstępnym zaburzeniem, którego bardzo często nie sposób rozpoznać samemu. Konieczna jest konsultacja z lekarzem, który po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, będzie mógł stwierdzić, że cierpi on na nerwicę, lub też nie. Jeśli zależy Ci na uniknięciu tego zaburzenia, powinieneś przede wszystkim cieszyć się chwilą.

Dodatkowo powinieneś zaakceptować występowanie w Twoim życiu sytuacji stresujących, a ponadto konieczne jest, abyś starał się wyjaśniać wszelkie spory. Pamiętaj, że nie możesz swojego gniewu i złości skrywać w sobie, ponieważ ich kumulacja może przerodzić się w nerwicę.

https://centrumterapii.org/