Pięć gwiazdek

Hotele na całym świecie dzielone są na pewne kategorie. Przyznaje się im „gwiazdki”, które mają ułatwić gościom rozeznanie w jakości świadczonych usług. Te najbardziej luksusowe hotele mają pięć gwiazdek. W Polsce znajdziemy kilka tego typu ośrodków, ale spośród nich zdecydowanie wyróżnia się jeden, sopocki Grand Hotel. Można wybudować fenomenalny hotel, zatrudnić w nim znakomitą obsługę i zapewnić bardzo wysoki standard świadczonych usług.

Z pewnością, uzyska się wówczas pięć gwiazdek, jednak nie zbuduje się w ten sposób historii, którą ma wspomniany Grand Hotel. Zdaje się, że popularny „Grand” nie jest tylko hotelem. To także miejsce, które odegrało bardzo istotną rolę w historii miasta. Mieszkało tam mnóstwo znanych ludzi i działy się tam wydarzenia, które trafiały na pierwsze strony gazet. W czasie II wojny światowej nocował tam nawet Adolf Hitler, chociaż to akurat nie jest zbyt dobra reklama dla „Grandu”.

Chcąc go wypromować, zdecydowanie lepiej byłoby powołać się chociażby na to, ile polskich filmów dzieje się właśnie w tym miejscu.