Podział hoteli ze względu na ich standard

www.dalmond.pl

Kryterium wielkości jest oczywiście tym pierwszym, tak naprawdę najbardziej rzucającym się w oczy. Drugim aspektem podziałowym w branży hotelarskiej, na pewno bardzo ważnym, jeśli nie nawet czasami najważniejszym, jest standard wyposażenia każdej z ocenianych jednostek.

Zakwalifikowanie danego hotelu do grupy obiektów o określonym standardzie, daje możliwość pozyskania symbolu, który jest uznawany, jako pewnego rodzaju etykieta, mówiąca wszystkim dookoła, co znajduje się w środku i jakiej jest jakości. Standard reprezentacyjny, zwany także podwyższonym jest najwyższą, rozpoznawalną kategorią hoteli.

To właśnie one uzyskują poziom czterech, a także i pięciu gwiazdek, dostępny tak naprawdę tylko dla nielicznych. Podstawowy standard w branży hotelarskiej oznaczony jest trzema gwiazdkami, natomiast hotele niespełniające wymogów tejże grupy, zakwalifikowane zostają do najniższej grupy, jeżeli chodzi oczywiście o ich standard, grupy zwanej popularną, oznaczoną kategorią jednej lub też dwóch gwiazdek.