Porady dotyczące oświetlenia pomieszczeń

www.ecc2007.de

Lampy to bardzo sprytne urządzenia oświetleniowe, które potrafią zdziałać cuda w każdym wnętrzu. Niezależnie od tego o jakim konkretnie mowa – dobry wybór i odpowiednie ustawienie jest w stanie zmienić całkowicie styl i odbiór charakteru. Istnieje kilka żelaznych zasad, które warto znać. Są to m.

in.:

  • Dokonując wyboru konkretnej lampy należy uważnie przeanalizować przyszły stan pożądany. Jeśli w grę wchodzi oświetlenie dużego pomieszczenia – rozproszone światło nie będzie bowiem potrzebne. Do pokoi o sporych rozmiarach wystarczą ciemne klosze, które swoje źródło światła zatrzymają w środku.

    Jeśli pokój jest mniejszy, a domownikowi zależy bowiem na jego optycznym powiększeniu – transparentne klosze to strzał w dziesiątkę. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na kolor. Im ciemniejsze – tym światło będzie bardziej stonowane i mniej rozproszone;

  • Korytarze to pomieszczenia z których niestety się często rezygnuje w sferze oświetlenia. Ludzie nie zastanawiają się bowiem jak można dodać uroku lub sprawić, że będzie przytulniej.

    Z reguły wiadomo, że korytarze są wąskie i długie. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie podłużnych lamp, które wydłużą pomieszczenie. Należy jednak pamiętać, by rozświetlić dłuższą ścianę – iluzja optyczna działa cuda, a korytarz wyda się dłuższy i nieco większy;

  • Jeśli o powiększaniu pomieszczeń mowa – istnieją dwa triki, które stosowane są przez projektantów od lat. Lampy umieszczone na parapetach z pewnością nadadzą głębi pomieszczeniu.

    Sprawią, że zatrze się granica pomiędzy wnętrzem, a światem zewnętrznym (za oknem). Świetnym rozwiązaniem jest także oświetlanie luster. Jak wiadomo – te przedmioty same w sobie są idealne do powiększenia pomieszczenia. Ich dodatkowe naświetlenie sprawi, że głębia będzie jeszcze większa.

.

cleoni.pl ogrody zimowe producent