Sopocka legenda

Sopot od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich kurortów morskich. Ma on oczywiście swoją historię, w której dość istotną rolę odegrało kilka miejsc.

Kiedy mówimy o Sopocie, to często przed oczami mamy słynny „Monciak”, wspaniałe molo, no i oczywiście położony blisko dwóch poprzednich obiektów Grand Hotel. Sopocki „Grand” jest chyba najbardziej znanym hotelem w całym kraju.

Wybudowano go w latach dwudziestych minionego stulecia za ogromne pieniądze. Jest to potężny budynek, któremu trudno jednak odmówić stylu.

Kiedy jest się w Sopocie po raz pierwszy, to bezwzględnie trzeba zobaczyć hotel, chociażby z zewnątrz. Ośrodek ten jest bardzo luksusowy i nieprzypadkowo przyznano mu aż pięć gwiazdek – kwalifikuje go to do kategorii najlepszych hoteli na świecie.

Na nocleg w tym miejscu stać więc stosunkowo niewielu ludzi, ale obejrzenie hotelu z zewnątrz nic nie kosztuje. Grand Hotel jest jedną z najważniejszych wizytówek nadbałtyckiego kurortu i właściwie nie można wyobrazić sobie Sopotu bez tego monumentalnego budynku.

https://e-turysta.pl/bon-turystyczny-zakopane www.karwacki.org