Wynajem czy zakup nieruchomości?

vegarestauracja.com.pl

Jeżeli ktoś poszukuje mieszkania, to zazwyczaj zaczyna się zastanawiać, co bardziej mu się opłaci. Czy lepiej zrobi, jeśli zacznie takie mieszkanie wynajmować, czy może powinien zaciągnąć kredyt i je kupić. Oczywiście obydwie sytuacje mają swoje mocne i słabe strony, a to oznacza, że dokładnie powinniśmy się nad nimi zastanowić, tak aby wybrać tą, którą będzie dla nas najbardziej odpowiednia. A to będzie w znacznej mierze zależało od tego, czy planujemy w danym miejscu pozostać już na stałe i czy jesteśmy w stanie uzyskać taki kredyt, potrzebny na zakup nieruchomości.

Plusy i minusy wynajmu

Jeżeli chodzi o wynajem nieruchomości, to z pewnością do jego plusów należy zaliczyć fakt, że to mieszkanie nie jest nasze, a więc jeśli tylko pojawia się taka potrzeba, to możemy je opuścić i przeprowadzić się gdzieś indziej, chociażby za pracą.

Do tego, nie musimy się niczym przejmować co dotyczy takiego mieszkania, bo wszelkie sprawy administracyjne, jak i większe naprawy powinien wykonywać właściciel. Z kolei jeśli mowa o minusach wynajmu nieruchomości, to musimy liczyć się z tym, że co miesiąc będziemy płacić niemałą kwotę za możliwość mieszkania tam, a jednak mieszkanie to nigdy nie będzie nasze.

Wady i zalety zakupu

Z kolei jeśli zaczniemy zastanawiać się nad zakupem mieszkania, to musimy się liczyć z tym, że będziemy w pewnym sensie przywiązani do danego miejsca. Oczywiście w razie wyjazdu do innego miasta możemy taką nieruchomość sprzedać albo wynajmować, jednak będzie to już dodatkowy kłopot. Poza tym to na nas będzie spoczywało załatwianie wszystkich spraw administracyjnych, jak i remontowych.

Ale zaletą jest z pewnością to, że spłacając co miesiąc kredyt wiemy, że w końcu ta nieruchomość będzie tylko nasza. Dodatkowo jesteśmy jej właścicielami, więc sami decydujemy jak ma wyglądać i co ma się w niej znajdować. To też oznacza, że co miesiąc płacimy jakby na siebie, a nie spłacamy kogoś innego, wiedząc że w każdej chwili możemy zostać bez dachu nad głową. To czy bardziej będzie nam się opłacało wynajmowanie czy zakup nieruchomości, w znacznej mierze będzie zależało od tego, czego oczekujemy. Jeśli chcemy osiąść w jednym miejscu, lepiej będzie ją kupić, jeśli nie jesteśmy pewni czy chcemy tu zostać, lepiej ją wynajmować.

złącze elastyczne do gazu Nasza blacha stalowa to najlepszy produkt na rynku