Zasady, których powinna przestrzegać wzorowa sekretarka

Wiele kobiet stara się o posadę sekretarki bądź asystentki w dużej korporacji. Chcąc jednak sprawdzić się na takim stanowisku, trzeba mieć doskonale opanowany savoir-vivre biznesowy. Dzięki temu szef nigdy nie będzie się bał, że jego „prawa ręka” zrobi coś nie tak, obrażając gościa czy niestosownie traktując klienta.

Pani, pracująca na stanowisku sekretarki, może ubierać się w kostium. W momencie, gdy pracuje z kobietą, powinna się ubierać w taki sposób, by nie przyćmić szefowej (osoba, wchodząca do biura, powinna od razu wiedzieć, kto jest wyżej postawiony i do kogo się zwracać, by uniknąć nieprzyjemnych nieporozumień). Asystentka na co dzień nosi marynarkę, natomiast żakiet powinna zakładać na specjalne okazje, takie jak spotkania z klientem czy konferencje.

Warto postawić na buty na obcasie, koniecznie z zakrytymi palcami i piętami, jednak nie za wysokie. Sekretarka, poproszona o zrobienie kawy lub herbaty, napój musi podać bezwzględnie w filiżankach. Cukier, tylko i wyłącznie w kostkach, podaje się obowiązkowo w cukiernicy, przynosząc też szczypczyki.

schodołazy https://pomocnia-poznan.pl